• {{user.userFirstname}} {{user.userLastname}}
  • Вихід

Чи вигідно вкладатись у ювелірні вироби?

Вклади у ювелірні прикраси

Ювелірні прикраси – це вироби, які виготовлені із золота, срібла, платини та дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння. До них відносяться сережки, кільця, браслети, брошки, намисто, кулони та інше. Вартість дорогоцінних металів постійно зростає, тому ювелірні прикраси завжди будуть у ціні та вважаються гарним подарунком. Часто золоті ювелірні прикраси зберігаються і передаються поколіннями, вони виготовлені ювелірами вручну, ціна антикварних виробів часто може бути дуже високою.

На сьогоднішній день багато ювелірних виробів виготовляють методом лиття або штампуванням. Вони невеликі, займають мало місця, їх можна взяти при переїзді. Такі прикраси розраховані на середнього споживача та продаються у звичайних ювелірних магазинах. Перші золоті прикраси з'явилися в Єгипті. Саме тут єгипетські ювеліри почали виготовляти золоті браслети, каблучки, ланцюжки. У стародавньому Єгипті фараони носили обручки для того, щоб підкреслити свій статус.

Причини популярності ювелірних прикрас

Золото не тьмяніє, не окислюється і не іржавіє. Так як золото дуже м'яке, в ювелірних виробах використовується метал золота з іншими металами. Ювелірні прикраси переважно носять жінки. За ювелірним етикетом на руках має бути не більше трьох кілець, надто багато прикрас носити одночасно не прийнято.

Можна вкладати свої заощадження в антикварні ювелірні прикраси або прикраси ручної роботи, виготовлені відомими ювелірними будинками. Купувати заводські вироби для масового використання не варто, тому що вони не мають жодної цінності. Якщо вам доведеться продати ювелірну прикрасу, яка була у вжитку, ціна її продажу буде набагато дешевша за її покупку. Перш ніж купувати ювелірні прикраси, добре подумайте, як вигідно ви їх зможете продати, коли вам знадобляться гроші.

Золоті прикраси можна продати у комісійному магазині чи ломбарді. Там не дивитимуться на красу та роботу ювеліра: під час продажу золотих виробів на брухт ви отримаєте мінімальну ціну. Краще купуйте золоті монети або зливки, які сприймаються як зразок золота. Головна відмінність – це проба золота. Золото злитків – 999 проби, метал дуже м'який, тому його неможливо носити. Вироби з такого золота погнулися б, подряпалися і втратили свій зовнішній вигляд. При виготовленні ювелірних прикрас в золото додають додаткові матеріали, які надають міцність і проба таких виробів 585.

Але все-таки золоту ювелірну прикрасу легше придбати, ніж золотий злиток. Ви можете купити його у будь-якому ювелірному магазині, за нього не потрібно сплачувати податок 20%. Ваші інвестиції будуть вдалими, якщо золоті ювелірні прикраси є унікальними, мають історичну цінність, є витвором мистецтва або предметом старовини. Вибирайте прикраси, які вам подобаються, і які ви носитимете. Ви повинні зважити всі за і проти і вирішити для себе, чи готові ви купувати ювелірні вироби. Якщо ви наважилися, то не купуйте непотріб, побоюйтеся підробок і вам доведеться почекати, коли прикраси піднімуться в ціні, щоб продати їх дорожче.