• {{user.userFirstname}} {{user.userLastname}}
  • Вихід

Яка небезпека при купівлі валюти на чорному ринку?

Покупка валюты на черном рынке

На сьогоднішній день багато українців намагаються робити заощадження в іноземній валюті, так як гривня довіри не викликає. У банки не всі хочуть ходити, адже там потрібно ідентифікувати особу, стояти в черзі і є певні обмеження на обмін. У зв'язку з цим багато людей відвідують чорний ринок, щоб зробити обмін там. На жаль, даний обмін не завжди безпечний і може обернутися проблемами з законом. Проте є способи, які допоможуть зробити обмін валют на чорному ринку максимально безпечним.

Чому українці йдуть на чорний ринок?

В останні роки вартість валюти в Україні стрімко зростає, трапляються і падіння в ціні. У банках немає можливості за раз купити кілька тисяч доларів або євро, тому вони шукають місця, де є такі суми. Попит породжує пропозицію і люди змінюють свої заощадження за курсом, встановленим на чорному ринку. Сучасний чорний ринок - це не тільки вуличні міняйли, але і різні інтернет-майданчики.

Чи можна довести незаконний обмін?

Зробити це не так просто. Потрібно зловити учасників на «гарячому». У ролі доказів можуть виступити свідчення підставних осіб, які здійснюють такі операції з певною метою - повідомити про порушення до правоохоронних органів. Тому обмінюючи валюту в тіньових обмінниках потрібно бути уважним, щоб самому не стати жертвою махінацій.

У Цивільному кодексі прописано, що фізичні особи можуть робити обмін валют та інші операції, якщо буде присутній нотаріус і сама операція буде оформлена, як дарування валюти. Як правило, мало хто готовий здійснювати все це, особливо, якщо мова йде про обмін невеликих сум. Якщо вас спіймають на гарячому правоохоронні органи, то можна розповісти міліціонеру, що це попередня угода.

Як захистити себе від шахрайства?

На жаль, від шахраїв нікуди не дітися. Жоден пункт обміну або онлайн майданчик не може гарантувати, що касир буде порядною і чесною, тому покладайтеся на себе. Ось кілька рекомендацій:

  1. Якщо ви робите обмін в інтернеті, то ніколи не робіть передоплату, її просять тільки шахраї.
  2. Уникайте темних провулків, незнайомих місць і чужих машин для обміну. Вас можуть пограбувати і побити.
  3. Якщо є можливість, призначте час і місце обміну самостійно.
  4. Краще міняйте валюту в знайомих людей або в рекомендованих місцях з позитивними відгуками.
  5. Перевіряйте валюту на справжність. Є багато ознак, за якими можна виявити підроблену купюру.

Якщо ж вас все-таки обдурили, не панікуйте. Зверніться до найближчого відділення міліції, особливо якщо обмін був на велику суму.